Vítá vás největší obchod se starožitným nábytkem a doplňky!

CZ / EN

Naše službyNabízíme vám kompletní služby spojené s nákupem a prodejem starožitností, starožitného nábytku.

Jeden příklad za všechny. V našem antiku jste si vyhlídli třeba psací stůl na kterém jsou známky opotřebení. My vám jej půjčíme, abyste zjistili, zda se vám do interiéru hodí! Následně vám zajistíme jeho restaurování. Dopravíme vám starožitnost klidně i do USA, nebo Japonska – děláme to běžně a proto víme jak na to!

Výkup & bazar


VAŠE ZBOŽÍ VÁM POMŮŽEME PRODAT ZA NEJLEPŠÍ CENU!

Zboží vykupujeme za hotové či přijímáme do komisního prodeje. Náš bazar nábytku poskytuje profesionální služby:

 • Starý nábytek pomůžeme dopravit na prodejnu
 • Vystavíme v příslušné sekci starožitností
 • Nafotíme a opatříme popiskem na on-line katalog
 • Naceníme jeho případné restaurování
 • Naši odborní prodavači nabídnou starožitnost zákazníkům
 • Zprocesujeme platby

V rámci našich služeb zajišťujeme i kompletní servis:

 • Vyklízení pozůstalostí
 • Doprava a stěhování

Chcete nabídnout vaše starožitnosti k prodeji? Pošlete nám e-mailem fotografie a vaši cenovou představu! Ozveme se vám a domluvíme se na dalším postupu! Nebo se u nás prostě stavte, nebo zavolejte a my s vámi navrhneme optimální varianty řešení.

Dopravní servis


STAROŽITNOSTI VÁM DOPRAVÍME PO CELÉ ČR I DO CELÉHO SVĚTA!

Naše firma se na vývoz starožitností a uměleckých předmětů specializuje a na základě dlouhodobých zkušeností nabízí zajištění všech služeb a dokladů, které jsou k vývozu potřebné.

Zboží zakoupené u nás nebo kdekoliv jinde vám bezpečně dopravíme po celé ČR i po celém světě.

Vývoz starožitností a uměleckých předmětů z České republiky reguluje stát speciálním zákonem. My vám zajistíme veškeré doklady potřebné k vývozu.

 • KOMPLETNÍ DOPRAVNÍ SERVIS Zajistíme pro vás jakýkoliv druh dopravy do všech zemí světa – silniční, lodní i letecká doprava, dodávky i kamiony, sběrná služba i zaslání celých kontejnerů. Naši klienti bydlí nejen v Evropě, ale i v USA, Japonsku, Rusku, Austrálii…
 • ODBORNÉ ZABALENÍ My víme, že starožitnosti vyžadují pečlivé zabalení pro transport. Proto vám nabízíme odborné zabalení vašeho křehkého a lehce poškoditelného zboží dle požadovaného druhu transportu a destinace dopravy. Pro zvlášť cenné starožitnosti vyrábíme vždy přepravní box přímo na míru.
 • POJIŠTĚNÍ Dle vašich požadavků a s ohledem na zvolený transport vám zajistíme pojištění vašeho zboží.
 • CELNÍ PROJEDNÁNÍ Každý vývoz starožitného nábytku, nebo starožitností vám u celního úřadu v České republice projednáme. Zajistíme vám tyto doklady:
  • povolení k vývozu starožitností a uměleckých předmětů z České republiky
  • faktura do zahraničí
  • znalecký posudek pro případné pojištění

Veškeré dotazy týkající se kompletního exportního servisu Vám zodpoví:
Ing. Martin Chramosta, +420 602 561 120, export@stodola.cz

Restaurování


NABÍZÍME VŠEM KOMPLETNÍ OPRAVY STAROŽITNÉHO NÁBYTKU A STAROŽITNOSTÍ!

Naše firma má dlouholeté zkušenosti s restaurováním starožitného nábytku a starožitností.

 • Využíváme klasické postupy ruční práce tak, aby byla zachována originalita a jeho cena byla zhodnocena!
 • Používáme původní technologie, které zajistí dlouhou životnost a jsou ekologické.
 • Využíváme staré materiály a díly, aby každý detail starožitnosti byl vyvážený a zásah restaurátora aby byl poznat co nejméně.

V případě potřeby využíváme i externích specialistů na zvláštní kování, čalounění…
Navrhneme vám vždy optimální rozsah restaurování vašich starožitností.

 • KOMPLETNÍ TRUHLÁŘSKÉ OPRAVY A OPRAVY POVRCHŮ Drobné opravy dýh, intarzií a nerovností ploch u starého nábytku z něj udělají opět výstavní kus ve vašem interiéru! Chybějící dřevěné části vyrobíme z původních materiálů tak, aby byla oprava k nepoznání a celek byl kompaktní.
 • ČALOUNĚNÍ SEDACÍHO NÁBYTKU Výběrem vzoru z daného historického období a druhu látky začíná každá oprava čalounění. Máme pro vás k dispozici obrovskou nabídku potahových látek a kůže. Přijďte si vybrat z našich vzorníků! Poradíme vám optimální kombinaci pro sladění designu a historické hodnoty vašeho starožitného nábytku.
 • OPRAVA ZÁMKŮ, KLÍČŮ A KOVÁNÍ I detail, jako je kování a plně obnovená funkčnost zámků, fungující pant, patří ke kompletní restaurátorské práci. U nás nenecháme nic náhodě. Máme připraveny náhradní zámky, kování, klíče. Připravíme pro vás jak duplikáty klíčů, drobné opravy kování, tak i celé chybějící části kování.
 • OPRAVA SVÍTIDEL Elegantní design svítidel našich předků skloubíme s moderní technikou tak, abyste měli originální svítidlo s bezpečnou elektrickou výstrojí. Vyrobíme pro vás na zakázku chybějící stínidla, nebo opravíme poškozená. Kompletně vám vystojíme celé svítidlo novým elektrickým rozvodem, aby splňovalo požadavky dnešní doby.

Máte zájem opravit vaše starožitnosti? Kontaktujte nás na prodejně, nebo zavolejte a my vám navrhneme optimální varianty řešení.

UKÁZKY NAŠICH PRACÍ


SEDACÍ SOUPRAVA,
ART DECO,
1920, OŘECH

- DOPLNĚNÁ DÝHA,
- NOVÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA,
- NOVÉ ČALOUNĚNÍ

STOLEK,
KLASICISMUS,
1810, OŘECH, ŠVESTKA

- DOPLNĚNÁ DÝHA,
- INTARZIE,
- NOVÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

LUSTR,
1. POL. 20. STOL, MOSAZ, SKLO,

- DOPLNĚNÍ SKLENĚNÝCH OVĚSEK,
- VYČIŠTĚNÍ,
- NOVÁ ELEKTROINSTALACE

Půjčovna


PŮJČTE SI U NÁS NÁBYTEK I STAROŽITNOSTI PRO VAŠI PŘÍLEŽITOST!

Máte zvláštní příležitost, která si zaslouží mít vše NEJ? Potřebujete si půjčit psací stůl, knihovnu, křeslo, sofa, nebo jinou starožitnost? Vyzkoušejte si naše zboží před jeho koupí!

Toto jsou všechno důvody, které řeší naše půjčovna starožitností!

Zboží si u nás naši zákazníci půjčují domů, do kanceláře, do divadla, na vystoupení, na přednášku do filmu i do reklamy.

Cena se dá dohodnout individuálně! Krátkodobé půjčovné činí 5 % z ceny zboží na den. Kontaktujte nás na prodejně, nebo zavolejte a my vám navrhneme optimální varianty řešení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.